Dzień 12 - środa, 12.07.2017

Dzisiejszy dzień był dniem obozowych wycieczek. Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na wędrówki, trzymając w ręku kartkę (a w plecaku prowiant przygotowany w pocie czoła przez naszą kadrę) z rozpisaną marszrutą.

Król coraz bliżej Anglii - moc atrakcji

Nasi harcerze zaliczyli masę różnorakich atrakcji, m.in. spływ kajakowy z Trzebiatowa do Mrzeżyna (dla najstarszych harcerzy), przejazd tutejszą trasą kolejki wąskotorowej, zwiedzanie Trzęsacza, zabawa w niechorzańskim: Labiryncie Luster, Wystawie Figur Woskowych, Motylarni, zwiedzanie Latarni Morskiej (też zresztą znajdującej się w Niechorzu), przejazd do Rewala i wizyty w tamtejszym Planetarium ?SFERA" i ?Bajkowej Chacie" oraz oczywiście wizyta w Pogorzelickim Parku Linowym ?Revolta".

Pada deszcz, pada deszcz

Cały dzień pogoda nam dopisywała, dopiero wieczorem po powrocie na bazę lekko nam dolało - ale dla nas to nie problem, przecież harcerze nie są z cukru... Po obiadokolacji część osób spędzała czas na śpiewankach i zajęciach z gier planszowych, a część odpoczywała po dzisiejszych wojażach. I tak minął nam trzynasty dzień obozu... Smutna prawda - im mniej czasu do końca obozu - tym szybciej ten czas biegnie.

Urodzinowe świętowanie

Ale to nie wszystko... prawie zapomniałbym o bardzo ważnej sprawie - świętowanej dziś przez obóz (a szczególnie przez jego kadrę) - o urodzinach dh. phm. Soni Knapczyk, tegorocznego Zastępcy Komendanta Obozu ds. Programowych.

Jeszcze raz składamy dh Soni najserdeczniejsze życzenia urodzinowe i winszujemy tak wspaniałej pracy z programem obozu (tego i minionych, i tych przyszłych). Sto lat, Soniu!

• pwd. Wiktor Karpała HR

Król coraz bliżej Anglii

(foto phm. Dorota Polan, hm. Robert Kadela)