Dzień 10 - poniedziałek, 10.07.2017

Poniedziałkowy chłodny poranek rozpoczęliśmy od solidnej, rozgrzewającej zaprawy i pysznego pogorzelickiego śniadania.

Plażowy i wiedzowy turniej drużyn

Po kontroli czystości udaliśmy się na plażowy turniej drużyn. Rywalizacja opierała się na wykonywaniu ćwiczeń w rzędach. Skoki na piłkach, skoki w workach, wyścigi z piłką pozwoliły nam aktywnie spędzić przedpołudnie nad morzem. Po południu odbył się turniej wiedzy. Nie brakowało konkurencji znanych z teleturnieju ?Kocham cię, Polsko!", takich jak urodziny z tykającą bombą-minutnikiem czy polszczyzny, czyli układania z zamkniętymi oczami liter w słowa.

Podchody

Rozpoczęliśmy także przygotowania do wieczornych podchodów obozowych, które wystartowały zaraz po kolacji.

W gościnie u harcerzy z Dublina

Wczorajsze spotkanie integracyjne zaowocowało zwrotnym zaproszeniem ze strony 87. Polskiego Szczepu w Dublinie. Dwudziestoosobowa reprezentacja naszych harcerzy uczestniczyła w wieczornym ognisku, które kolejny raz przyniosło wszystkim wiele radości.

• dh. Patrycja Kudela

Jan bez Ziemi kontra wesoła kompania

(foto phm. Dorota Polan, hm. Robert Kadela)